שלש מתנות

לפני לידת התאומים הראשונה שלהם, ישבו כלתי ובני מול המסך לראות את הפרק של 'בייבי בום' שמראה לידות של תאומים. הבן התעלף. "ידוע", אני מדווחת לכלה המודאגת, לבן יש פוביה ממחטים. כשהיה קטן וביקשו לקחת ממנו דם דרשתי שיעשו את זה בשכיבה, כי בישיבה הוא היה מסיים על הרצפה. לפני הצבא הלך הבן לגיבוש סיירות ובילה שבוע כיף במבחני כושר וסיבולת שונים ומשונים. מכל היחידות המובחרות הוא מצא חן בעיני הנציגים של 669, יחידת פארמדיקים מוטסים. הבן הישר הודה בראיון שיש לו פחד ממחטים, ואה, כן, גם פחד מגבהים. זו היתה הקריירה הקצרה ביותר בתולדות היחידה. בלידה של התאומים לפני 4 שנים הבן יצא החוצה כשבאו להזריק לאשתו אפידורל, והפעם הוא החליט שהוא בהחלט יכול להיות נוכח בתהליך. וכך קרה שהכלה, הפעם עם תאומות בבטן, יושבת על המיטה בלי לזוז, הבן מחזיק לה את הידיים, ומאחוריה מגיח המרדים, מפהק ארוכות ובידיו מחט עבה וארוכה.

בשניה הבאה עוזב אבי התאומים את ידי אשתו, נופל על הרצפה מפרכס וממלמל, ובדרך גם מצליח להפיל על עצמו כוס מים כך שמכנסיו נרטבו. הרופאים נטשו את היולדת ועברו לטפל בבן, כשהיולדת אחוזת פחד שואלת 'אתה בסדר? אתה בסדר?'. העלו אותו על אלונקה ולקחו למיון, כשאשתו מתקשרת אליו בבהילות כי הלידה התחילה. בשלב הזה הבן התחנן על נפשו, ורופא המיון שחרר אותו 'אם תרצה, תבוא אחר כך לבדיקות'. הוא חזר לחדר הלידה, ונכח בבוא התאומות, B מגיחה שש דקות אחרי A, ושוב הבן התעלף, הפעם על הכסא. איך היה? שואלים אותו בווטסאפ המשפחתי. 'היא היתה לביאה', הוא אומר, 'אני קצת פחות'. בלילה הראשון התאומות מפסיקות לנשום ומכחילות, ואנחנו כולנו מודאגים. מה קרה? אני שואלת את הבן. כלום, הוא אומר, זה רק כשמתקרבים אליהן עם מחטים.

ארבעה ימים אחר כך הבן הבכור מתקשר. אשתו בסוף תשיעי, והבטן שלה גדולה לפחות כמו זו של אם התאומות. הם הלכו לביקורת בבית החולים. בתחילה התייחסו אליה בזלזול מה, כמו אל עוד יולדת היסטרית שמגיעה לבית החולים סתם כי היא קרובה לתאריך, אבל בלי צירים. ברגע שעשו לה אולטרסאונד השתנתה האווירה מקצה לקצה. 'כל הרופאים וכל המיילדות הוזנקו והזדעקו', מספר הבן, 'כולם רצים בבהילות. תינוקת כל כך גדולה לא ראינו'. הערכת המשקל נעה בין 4.400 ל 4.900 והיא נשלחת ללידת קיסרי מתוכננת.

אני מחזיקה את התאומות, תומכת היטב את הראש העוברי שלהן, מקשיבה לקולות הגרגור והאנחות הממיסות שהן עושות כשהן אוכלות. גם הבת של הבן הבכור גורית לגמרי, אבל עם קפלים ולחיים תפוחות. חולקת איתכם את התמונה הבאה, טעם של אושר.

68 תגובות בנושא “שלש מתנות

 1. מזל טוב משולש מניפה יקרה.
  בגלל זה היה שקט בגזרה שלך?
  אני מקווה שיגדלו ויצמחו לתפארת ובלי פוביות כמו האב לתאומות.
  האפ הפסקת הנשימה היא דבר צפוי, או שהיתה לכך סיבה אחרת?

  אהבתי

  1. תודה רבה, שלי. הפסקת הנשימה הלחיצה מאוד, ומסתבר שזו תופעה שיכולה להגרם מסיבות רבות. החזיקו אותם 48 שעות בלי הכחלה ושחררו. הטענה היא שזה בגלל הגודל שלהם. מסתבר שזה קורה.

   אהבתי

 2. וואו מטורף בכל קנה מידה ! מזל טוב לכל ההורים לסבתות ולסבים ושכולם יהיו בריאים וטוב שחזרת,היית חסרה !!!!
  טליק

  Liked by 1 person

 3. וואו מזל טוב משולש מניפונת. בהחלט שלוש מתנות. ואיזה מתוקות. לא משעמם אצלכם. מלחיץ הקטע של ההתעלפות (של הבן) וההכחלה (של התאומות). מאחלת בריאות שלמה, אושר ונחת מכולם.

  Liked by 1 person

  1. תודה על האיחולים. ההכחלה לגמרי הלחיצה, אבל מאז חזרו הביתה זה לא קרה שוב. מקווה שלא יקרה. ואשר להתעלפות: הוא טוען שזה לגמרי פסיכולוגי, ואני נוטה לקבל זאת. בלידת התאומים הבאים (חיחיחי) כבר לא ישאר בחדר כשתקבל זריקת אפידורל :Q

   Liked by 1 person

 4. אני מנסה לנחש בתמונה מי התינוקת ה'גדולה', ולא מצליחה. כולן פצפונות למדי 🙂
  נראה לי שכל זמן שהבן לא יתעלף כשצריך לטפל בתינוקות החדשות ובזוג התאומים הבוגר יותר, אין מקום לדאגה. אגב, גם ההתעלפויות האלה שסיפרת עליהן נוטות לעבור מתישהו. החיים מחשלים. אני מדברת בתור מי שנהגה להתעלף בכל הזדמנות.
  והעיקר: מזל טוב! הרבה שמחה לכולכם!

  Liked by 1 person

  1. הגדולה באמצע כמובן. וממש לא פצפונת. מחזיקה את הראש, וכבדה כמו השתיים האחרות ביחד. הבן מטפל בילדים כמו שצריך. אני עדה (עי"ן עם צרה), כי הם גרים איתנו. אבא מושלם. מקווה שאכן ההתעלפויות יעברו. באמת שהוא עבר לידה קשה 🙂

   אהבתי

 5. מזל טוב. לא ידעתי שזה בגלל הגודל, כשזה קרה לבן שלי אמרו לי שהוא נחנק מפליטה שלו, הדריכו אותי להגביה את הראש במיטה (להניח מגבת או שמיכה מקופלת מתחת למזרן) ולעמוד איתו אחרי האוכל, אאז"נ עשרים דקות. אז זה מה שעשיתי, וזה היה מתיש. הוא היה בניטור רק 24 שעות אחרי ההכחלה. והוא נולד קטן ורק קטן יותר במהלך האשפוז, אבל לא אמרו לנו שזה בגלל הגודל.

  Liked by 1 person

  1. הפסקת נשימה (והכחלה) יכולה לקרות בגלל כל מיני סיבות, ועניין הgag reflex מאוד נפוץ. אבל יש גם סיבות נוספות, וכמובן, בערך בשליש מהמקרים הם לא יודעים ממה זה קורה. במקרה שלהם אמרו שזה קשור לגודל. לאחת מהן זה חזר פעם נוספת בלילה הבא, ורק אחרי שעברו 48 שעות 'שקטות' שחררו אותן. הן לא נולדו פגות. אחת 2.5 ואחת 2.7 אבל כנראה מספיק קטנות כדי שזה יקרה. בכל אופן לא קרה מאז, טפו 3X.

   Liked by 1 person

  1. לפעמים צריך לעמוד ממש מול הפחדים שלך, ולנצח. הבן הזה התנדב להיות ליצן רפואי בתיכון, ואני זוכרת היטב שסיפר שביקשו ממנו לשעשע ילד בזמן שעשו לילד זריקה, והוא נעמד, לבן כולו, מול הילד בלי להסתכל על המחט. מקווה שהצליח לשעשע את הילד :/

   Liked by 1 person

  1. תודה כפול 3 🙂
   ערכנו אצלנו מסיבה קטנה לכבוד הקטנטנות, משהו מאוד מינורי, רק ההורים שלה ואנחנו והאחים והאחיות משני הצדדים. ההורים שלה אמרו לי 'תודה', בעיקר על כך שהם גרים אצלנו, ובהתחלה זה הרים אצלי גבה, כי מה, גם הבת שלי גרה אצלנו שנה, ואני באמת חושבת שאין דבר טבעי מזה. אבל הבת שלי אומרת לי שדווקא התגובה שלהם נורמאלית, ושאנחנו היוצאים מן הכלל. אולי. אני ממש נהנית מזה שהם גרים כאן.

   אהבתי

  1. לא נראה לי שזה גנטי. לא מכירה במשפחה מישהו שיש לו בעת מחטים חוץ מהבן הזה. אני תוהה אם יש לזה טיפול, ואם כדאי להשקיע בזה. או שפשוט יתרחק ממחטים…

   אהבתי

 6. ואוו, המון המון מזל טוב כפול 3!! איזה כיף יהיה להן לגדול יחד. הכרתי פעם מישהי שסיפרה לי שבכל פעם שהיתה צריכה טיפול שיניים, עשתה זאת בהרדמה מלאה. זה נשמע לי מטורף וקיויתי בשבילה שלא תצטרך הרבה טיפולים במהלך חייה אבל להתעלף מלראות מזרק? זו פעם ראשונה. זה קצת מצחיק וקצת מלחיץ ובעיקר, מקווה שהוא יתעלף תמיד על משהו רך. מזל טוב!

  Liked by 1 person

  1. פחד ממחטים זה דבר אמיתי. אפילו כאן בתגובות יש כאן מישהו שסיפר שהבת שלו פחדה ממחטים. אני גם מקווה שתהיה ביניהן חברות מופלאה. לדעתי בנות דוד זה משאב חברתי לא מספיק מוערך. זה הכי קרוב לאחיות, ויש בזה משהו יפה מאוד.

   אהבתי

 7. וואוו, מזל טוב משולש. איזה כיף לקבל מתנות כאלו, אושר צרוף !!! מזל טוב,
  ושכולם יגדלו לגדולות ויביאו הרבה שמחות למשפחה.
  (רציתי לשים פה מלא חייכנים ואני עדיין לא יודעת איך עושים זאת. ) 🙂

  (אצלי גם בן (בן 30) עם חרדת מחטים כך שהוא מבקש לשכב בעת לקיחת / תרומת דמים,
  וגם אצלו קרו 2-3 מקרים של "נזילה" לרצפה … בזמן אירוע בדיקת הדם. זה מפחיד. )

  Liked by 1 person

  1. וואללה, גם הבן הזה שלי בן שלושים. אולי זה משהו במים ששתו בני המחזור הזה 🙂
   והנה הצלחת להדביק חייכן (המילה העברית לסמיילי ממש מוצלחת בעיני).

   אהבתי

 8. מה קורה לבן אצל רופא שיניים? הוא מסוגל לסבול כאב ללא הרדמה? או שהשיניים שלו מאה אחוז… אם כן, שישארו ככה…
  אח שלי היה מתעלף אצל רופא השיניים אבל עכשיו הוא התרגל… לא התרגל להתעלף, אלא התרגל למחט..
  צחקתי לאורך כל הפוסט הזה… וגם התגעגעתי לפוסטים שלך מאד.
  בצילום הנכדה שבאמצע נראית בריונית חבל"ז במיוחד עם הכובע הזה… מעניין איך יהיה כשיגדלו אם עדיין תהיה גדולה יותר..

  Liked by 1 person

  1. השיניים שלו אכן מאה אחוז… אולי זו דרך טובה לשמור על בריאות השיניים 🙂
   ההבדל בין התאומות לנכדה ה'בריונית' אכן מדהים. זה כמו להחזיק גור של פיל לעומת גורי ארנבות. אלה ואלה גורים, אבל איזה הבדל 🙂

   אהבתי

 9. מזל טוב משולש!
  זה תמיד נראה לי כייף כשיש נכדים עם קרבה כזאת של גילאים (הם יוכלו להיות חברים טובים)
  מנחשת שהנכדה ה"גדולה" זו הכי שמאלית….
  (נראה לי שהרופאים קצת נסחפו עם ההערכת משקל)

  Liked by 1 person

  1. המממ, לא. הנכדה האמצעית היא הגדולה. התאומות מימינה ומשמאלה. הן לא זהות, אבל ממילא לא רואים את הפנים של השמאלית. אמנם נולדה בסוף 4.400, כלומר בגבול התחתון של ההערכה, אבל עדיין היא ממש ענקית ביחס לתאומות. ואני ממש מקווה שתהיינה חברות טובות.

   אהבתי

 10. צחקתי מהתגובה של הפוסט והאמת שאני לגמרי מבינה אותו כי אני בדיוק כזו (אז אם מתארגנת קבוצת טיפול, הנה לפחות שני אנשים).
  מזל טוב מניפה! נשמע שהולכת להיות לך המון עבודה בזמן הקרוב אז הרבה בהצלחה וכמובן נחת

  Liked by 1 person

  1. תודה רבה. מסתבר שיש לא מעט אנשים עם פחד ממחטים. לא פשוט בכלל. וכן, יש לי הרבה עבודה. הם גרים איתי והשבוע למשל הבן היה במילואים שלושה ימים, ואני עושה מה שאני יכולה כדי לעזור.

   אהבתי

 11. ייייייאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא
  איזה תמונה נהדרת ואיזה מתנות מהממות!
  אני מתרגשת כל כך, זה פשוט מדהים.

  והן כאלה מתוקות ומקסימות ויפיפיות.
  מזל טוב מניפה אהובה 3>

  Liked by 1 person

 12. עונג צרוף של פוסט, המון מזל טוב (בשלישית), איזו תמונה מקסימה, היתה לכם במשפחה שנה מאוד פורייה 😉
  איך התאומים הוותיקים מקבלים את התאומות החדשות ?
  אני אוהבת את הבית הפתוח שלכם, פתוח בלב, בזרועות פתוחות ובדלתות פתִוחות… ביכולת הקבלה וההכלה הזו (אצלי זה פחד ספציפי מבדיקות דם.. עד לפני 4 שנים בערך, פשוט לא עשיתי – מאז גיל 9 אולי, בה נזלתי לרצפה.. מאז, תמיד בשכיבה, ובשנים האחרונות זה השתפר).
  שיהיה שבוע מבורך, ושנה אזרחית חדשה, בריאה, ושמחה ומבורכת לכל בני הבית !

  Liked by 1 person

  1. נדמה לי שהולכת להיות שנה פורייה באופן כללי. כמו אחרי מלחמה. מחזור ענק של תינוקות. אני – פשוט אני. אבל הבת שלי חוזרת ואומרת כמה זה נדיר, ואני תוהה כיצד. זה נראה לי כמו הדבר הכי טבעי בעולם, לגור ביחד.
   תודה, וגם לך, יקירה, שנה אזרחית מעולה ופוריה.

   Liked by 1 person

 13. אוי אוי אוי – איזו תמונה ממיסה! לא יאומן כמה חמודים הקטנים האלו! כבר שכחתי. 🙂 איזה כיף ענק לך, כל כך שמחה בשבילך ובשבילם שעבר בשלום ובחסד. איזה כיף. איזו שמחה! מזל טוב כפול שלוש!

  Liked by 1 person

 14. מדהים. כל הכבוד לך! בכלל לא מובן מאליו שהבן, אישתו והבנות אצלך וזה טוב לכולם. את עושה משהו ממש נכון. תהנו! 🙂

  Liked by 1 person

  1. איפה האימוג'י הזה של משיכת כתפיים ושתי ידיים פרוסות לצדדים? ככה. לא יודעת. הקורונה קצת 'כיבתה' בי את האש, ועם עשרים האחוז של הבטריה שעוד עבדו התמקדתי בכתיבה מקצועית (וגם זה לקח פי עשר זמן מימים כתיקונם). מתחילה לחזור לעצמי, אבל לא יודעת.

   Liked by 1 person

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s